Home arrow Nieuws

Contact   Inloggen   Web www.tweb.nl 

 

Nieuws                                                                                   Klik hier om u aan te melden voor de nieuwsbrief


Nieuwsoverzicht:
Scholing werktijdverkorting
Duplicaat diploma’s VCA
De relatie tussen VCA-certificering en aansprakelijkheid
Klant aan het woord
Archief

Scholing werktijdverkorting


“Bedrijven die langer gebruik willen maken van werktijdverkorting, moeten meer aan scholing gaan doen”, dit zei minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) eind februari in een uitzending van Tros “Kamerbreed”.

De helft van de verlengingsaanvragen zullen worden teruggestuurd. Deze bedrijven doen te weinig aan scholing van het personeel. Tot nu toe hebben bijna 400 bedrijven werktijdverkorting gekregen voor een periode van 6 weken. Ongeveer 90 bedrijven hebben al een verlenging van de werktijdverkorting aangevraagd. Volgens de minister moet de helft daarvan met een beter plan voor scholing komen. “Scholing is het belangrijkste instrument in deze fase van de crisis”, volgens de minister. Momenteel zijn extra subsidies beschikbaar om medewerkers te scholen. In het geval van aanvraag van werktijdverkorting (wtv) is scholing zelfs verplicht. (Bron: www.uvw.nl)

Behandeling verlengingsaanvragen.

Sinds eind januari werden de verlengingsaanvragen in behandeling genomen. Men kan normaal gesproken binnen een week bericht verwachten of de werktijdverkorting wordt verlengd. Werkgevers moeten bij de aanvraag aangeven hoe ze omgaan met hun scholings- en detacheringsplicht, bijvoorbeeld met behulp van een scholingsplan. Als deze informatie ontbreekt wordt de aanvraag teruggestuurd. (Bron: uwv site).

Wat kan ’t WEB voor u betekenen?

Al ruim 15 jaar houden wij ons bezig met het scholen van medewerkers, wij weten dus als geen ander hoe dat moet!

Deze trajecten zijn zodanig ingericht dat zij naadloos aansluiten op de wensen van de werkgever.

Wenst u meer informatie of wilt u een vrijblijvende intake neem dan contact op met ’t WEB.
Telefoon: 0528-280888 of stuur een e-mail naar: info@tweb.nl




Duplicaat diploma’s VCA


Met onmiddellijke ingang is het niet meer toegestaan om een duplicaat diploma`s VCA te verstrekken. Alleen als de gegevens op het diploma onjuist zijn of als een kandidaat van naam veranderd is mag een nieuw diploma worden verstrekt tegen inlevering van het oude diploma

Als een kandidaat zijn/haar diploma kwijt is kan dit aan het betreffende examencentrum waar de kandidaat examen heeft gedaan worden gemeld waarna het examencentrum een aantekening kan maken in het centraal diplomaregister.

Mededeling SSVV:

Verstrekken duplicaatdiploma’s
In tegenstelling tot eerdere berichtgevingen alsmede het Uitvoeringsbesluit VCA 2008 artikel 21.5 is het niet langer toegestaan duplicaatdiploma’s uit te reiken. Hiermee vervalt tevens artikel 21.6 van het Uitvoeringsbesluit VCA 2009. Het diploma is een waardedocument dat eenmalig wordt uitgereikt en kandidaten dienen hier dan ook zorgvuldig mee om te gaan. Als een kandidaat het diploma onverhoopt kwijt raakt, dan volstaat een vermelding in het Centraal Diplomaregister VCA binnen het VCA-stelsel.


Het verstrekken van een nieuw diploma is binnen het VCA-stelsel uitsluitend toegestaan:

- door erkende Examencentra VCA,

- als een geslaagde kandidaat bij controle van het diploma constateert dat de gegevens op het diploma niet correct zijn weergegeven (bijvoorbeeld: naam komt niet overeen met gegevens in het identiteitsbewijs), waarbij uitsluitend het examencentrum dat het diploma verstrekt heeft na het innemen van het verkeerde originele diploma een nieuw exemplaar aan de kandidaat beschikbaar stelt.

- bij officiële naamswijziging kandidaat.”


Kandidaten die na 1 januari 2004 een geldig VCA diploma hebben behaald staan geregistreerd in het Centraal diploma register. Aan de hand van een geldig legitimatie kan in het register worden gecontroleerd of een kandidaat in het bezit is van een geldig VCA diploma. Het is dus mogelijk om zonder diploma aan te tonen of iemand gediplomeer is ja/nee en of het diploma nog geldig is.
Deze gegevens kunt u vinden op onderstaande site:

www.vcabank.nl





De relatie tussen VCA-certificering en aansprakelijkheid


Ons wordt wel eens de vraag gesteld: wat is nu eigenlijk het nut van VCA-certificering als het gaat over aansprakelijkheid bij ongevallen?

Deze vraag willen we, aan de hand van twee uitspraken, behandelen in 2 delen:

1. Het nut van VCA-certificering;
2. Het nut van de opleiding Basisveiligheid/VOL.

Dit doen we aan de hand van 2 juridische uitspraken.

Zaak 1 (LJN: BD5657) In deze zaak wordt een werkgever aansprakelijk gesteld voor het vallen van een medewerker van een ladder.
De werkgever werd aansprakelijk gesteld omdat volgens de werknemer:
• Niet het juiste werkmaterieel (consumententrapje, i.p.v. professionele trap) ter beschikking had gesteld
• Het trapje bovendien vuil was
• De werknemer in een vuile/rommelige werkomgeving moest werken
• Geen toolboxmeeting ter plekke was gehouden

In deze zaak doet het gerechtshof te Den Bosch de uitspraak, waaruit geconcludeerd kan worden dat:
• Werkgever een VCA*-gecertificeerd aannemingsbedrijf is. Dat houdt in dat alleen gewerkt wordt met goedgekeurde materialen, zodat het hof daarvan uitgaat.
• Werkgever had aan alle medewerkers een handboek ter beschikking gesteld waarin o.a. de basisregels m.b.t. de veiligheid bij het uitvoeren van werken stonden.
• De medewerker zijn Basisveiligheidsdiploma (VVA1) heeft zodat hij de ter beschikking gestelde materialen zelf ook kon beoordelen en tevens had geleerd wat het nut is van een schone werkomgeving.
• De werkgever had toolboxmeetings gehouden waarin medewerker voldoende gelegenheid heeft gekregen om eventuele door hem als onveilig ervaren werkomstandigheden te melden (d.m.v. klachtenformulier).

Zaak 2 (LJN: BG7281) * In deze zaak wordt een werkgever ook aansprakelijk gesteld nadat een medewerker (ingeleend via een uitzendbureau) van een ladder af was gevallen.
De werkgever werd aansprakelijk gesteld omdat deze volgens de medewerker had verzaakt om de arbeid en de werkplek zodanig te organiseren dat de werknemer in de uitoefening van zijn werkzaamheden geen schade lijdt (zorgplicht werkgever).

In deze zaak doet de rechtbank te Assen (sector Kanton) de uitspraak, waaruit geconcludeerd kan worden dat o.a.:
Een opleiding waarin het veilig werken met trappen en ladders, gerelateerd aan de werkzaamheden, naast eigen ervaring en eigen verantwoordelijkheid voldoende is.

*) De werknemer is in deze zaak in hoger beroep gegaan.




Klant aan het woord


Naam bedrijf:
Koninklijke Jongeneel B.V.

Contactpersoon:
Frederike van Beveren

Functie:
Coördinator training & opleiding

Bedrijfsomschrijving:
Koninklijke Jongeneel B.V. is een zelfstandige dochter van N.V. Deli Maatschappij. Jongeneel verkoopt en distribueert hout, plaatmateriaal en afbouwmaterialen aan de professionele bouw en industrie via een landelijk netwerk van 41 vestigingen. Bovendien behoort een aantal gespecialiseerde bedrijven tot de Jongeneelorganisatie.

Aantal vestigingen:
41 vestigingen

Opleidingen:
’t WEB verzorgt voor ons al jaren de opleidingen Bedrijfshulpverlener en EHBO.

Ervaringen met ‘t WEB:
Mijn ervaringen met ’t WEB zijn heel goed. Ik ervaar ’t WEB als een professionele organisatie die staat voor haar product en dienstverlening. Dat blijkt uit hoe ze met mij als klant omgaan. De samenwerking ervaar ik als heel prettig, niks is te gek en ze regelen het gewoon goed. Cursisten zijn naar mijn idee ook erg tevreden over de opleidingen die door ’t WEB worden verzorgd en dat is natuurlijk ook erg belangrijk!




Als u wilt dat we uw naam van onze verzendlijst verwijderen, klik dan hier. Vragen of opmerkingen? Stuur een e-mail naar info@tweb.nl of bel naar 0528 280 888.